Zbulohet premio e Lotitos nëse Lazio fiton kampionatin. Ja sa merr Strakosha

Zbulohet premio e Lotitos nëse Lazio fiton kampionatin. Ja sa merr Strakosha

11:09, 28/05/2020

Do të jetë një fund sezoni i nxehtë për Lazion, nëse ky kampionat do të rifillojë, pasi Claudio Lotito ka vendosur të hapë thesin.

10 milionë euro është premio që ka vendosur numri 1 i Lazios në rast triumfi të bardhekaltërve në këtë sezon të Serie A.

Aktualisht Lazio ka një pikë më pak se Juventusi kur mbeten për të luajtur edhe 12 ndeshje deri në fund të sezonit.

400 mijë për kokë do të jetë shpërblimi për Thomas Strakoshën me shokë.

Për momentin Lazio ka prenotuar një vend në Champions për sezonin e ardhshëm.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

x28/05/2020 11:33

strakosha mer kart e nus rrokut

Shto koment

Denonco