E trishtë, ndahet nga jeta ish-futbollisti i Dinamos

E trishtë, ndahet nga jeta ish-futbollisti i Dinamos

21:29, 27/05/2020

Pas një sëmundje të rëndë, ditën e djeshme ka ndërruar jetë në moshën 43 vjeçare, ish-futbollisti argjentinas Mauricio Hanuch.

Ai humbi jetën pas një beteje me nje sëmundje (kancer në stomak) që e mundonte prej kohësh.

Hanuch ka qenë shok skuadre me Cristiano Ronaldon në vitin 2002-2003 te Sporting Lisbona, ndërsa rruga e tij në karrierë ka kaluar dhe në Shqipëri teksa luajti për Dinamon në vitin 2008.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco