Formacionet zyrtare në 'klasiken' e Gjermanisë: Dortmund – Bayern Munich

Formacionet zyrtare në 'klasiken' e Gjermanisë: Dortmund – Bayern Munich

17:52, 26/05/2020

Janë publikuar formacionet zyrtare të super ndeshjes mes Borussia Dortmund dhe Bayern Munich e vlefshme për javën e 28-të në Bundesliga.

“Klasikja” do të fillojë në orën 18:30 dhe do të jetë shumë e rëndësishme për fatin e titullit kampion në Gjermani.

Edhe pse pa tifozë, kjo ndeshje pritet të tërheqë interesim të madh, me Bayern Munich që ka vetëm katër pikë më shumë se Dortmundi.

Formacionet zyrtare:

Dortmund:

Image

Bayern Munich: Neuer; Pavard, Boateng, Alaba, Davies; Kimmich, Goretzka; Coman, Müller, Gnabry; Lewandowski.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco