‘Projekti i rifillimit’/ Qeveria britanike merr këtë vendim për futbollistët

‘Projekti i rifillimit’/ Qeveria britanike merr këtë vendim për futbollistët

10:48, 25/05/2020

Në Angli lojtarët mund të stërviten në afërsi me njëri-tjetrin.

Qeveria britanike konfirmoi kalimin në fazën e dytë të “Projektit të rifillimit” të kampionatit (Project Restart). 

Tashmë, skuadrat kanë mundësi të stërviten në grup dhe lojtarët mund të qëndrojnë pranë njëri-tjetrit, por gjithmonë duke mos harruar të shmangin kontaktin fizik.

Ndërkohë, ditën e mërkurë do të vendoset nëse kampionati anglez do të rifillojë apo jo.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco