ZYRTARE/ Mario Gotze do të largohet nga Dortmundi

ZYRTARE/ Mario Gotze do të largohet nga Dortmundi

22:00, 23/05/2020

Mario Gotze nuk do të jetë pjesë e Borussia Dortmundit sezonin e ardhshëm. 

Komunikimi zyrtar u bë para se të niste transferta me Wolfsburgubn nga drejtori sportiv i verdhezinjve, Marc Zorc, në “Sky Germania”: “Raporti ynë me Marion do të mbyllet këtë verë. E kemi marrë bashkërisht këtë vendim pas një bisede të qetë. Mario është një djalë i shkëlqyer.

Për Gotzen ka interes të madh nga disa klube me emër të Serisë A si Milan, Lazio dhe Roma.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco