Bomba e ‘Marca-s’: Barça nxjerr gjithë skuadrën në shitje, shpëtojnë vetëm 5 lojtarë!

Bomba e ‘Marca-s’: Barça nxjerr gjithë skuadrën në shitje, shpëtojnë vetëm 5 lojtarë!

21:50, 23/05/2020

Barcelona pritet të përfshihet nga një revolucion i vërtetë.

Super skuadra e katalanasve rrezikon të copëtohet në mënyrë drastike kjo si pasojë e krizës ekonomike të shkaktuar nga koronavirusi, shkruan e përditshmja spanjolle Marca.

Domosdoshmëria për  të mbushur arkat shtyn blaugranat që të shesin shumë lojtarë të çmuar. Gjithmonë sipas burimeve spanjolle, pothuajse gjithë skuadra është nxjerrë në merkato ku vetëm 5 lojtarë duket se kanë vendin të sigurt: Lionel Messi, Antoine Griezmann, Gerard Pique, Frenkie de Jong, Marc-Andre ter Stegen dhe Ansu Fati.

Këto pesë yje do të jenë baza për të ndërtuar Barcelona-n e së ardhmes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco