Kumbulla tregon se kush janë tre mbrojtësit më të forte në botë

Kumbulla tregon se kush janë tre mbrojtësit më të forte në botë

15:18, 23/05/2020

Mbrojtësi shqiptar, Marash Kumbulla, së fundmi ka dhënë një intervistë për, “SportWeek”, ku foli për shumë tema, nga defektet që ka e deri te tre mbrojtësit më të mirë në botë.

Defektet - "Më duhet të përmirësohem me këmbën e majtë".

Avantazhet - "Përqendrimi në lojë, vëmendja që i kushtoj secilit top dhe vendosmëria".

Modeli në fëmijëri - "Gjithmonë më ka pëlqyer Chiellini".

Tre mbrojtësit më të fortë në botë  sot për sot - "Van Dijk, Sergio Ramos, De Vrij. Do të doja forcën fizike të të parit, provojën e të dytit dhe t’i lexoja veprimet si futbollisti i zikaltërve, ai e kupton se ku mund të shkojë topi ".

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco