Theu 3 herë rregullat e karantinës, futbollisti gjobitet nga klubi i Tottenham

Theu 3 herë rregullat e karantinës, futbollisti gjobitet nga klubi i Tottenham

08:43, 23/05/2020

Drejtuesit e Tottenham kanë vendosur të gjobisin mbrojtësin Serge Aurier me rreth 150 mijë euro pasi shkeli rregullat e distancimit social tri herë.

Disa ditë më parë, Aurier, postoi në Instagram një fotografi me berberi i tij Justin Carr, duke shkelur rregullat e karantinës.

Futbollisti nga Bregut të Fildishtë ftoi berberin, në shtëpinë për t’i ndryshuar look-un, para rikthimit në stërvitje me Tottenham. Kjo ishte hera e tretë që ai theu rregullat e karantinës.

Ai u filmua fillimisht duke vrapuar me një mik, dhe më pas postoi një tjetër video në Instagram duke u stërvitur në park me shokun e skuadrës nga Spurs.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco