Mediat angleze zbulojnë prapaskenat, Dobra refuzoi ofertat e tre klubeve të njohura

Mediat angleze zbulojnë prapaskenat, Dobra refuzoi ofertat e tre klubeve të njohura

08:24, 23/05/2020
Pak ditë më parë, Armando Dobra rinovojë për tre sezone të tjera me Ipswich, klube tek I cili është pjesë që nga moshat.

Edhe pse nuk është në rolin e titullarit fiks,  me rinovimin e kontratës Ipsëich e ka projektuar 19 vjecarin si një lojtar të rëndësishëm për vitet e ardhshme.

 

Së fundmi mediat Angleze raportojn se Dobra kishte oferta nga dy klube të tjera Angleze Leeds United dhe Southempton gjithashtu dhe nga Atalanta në Seria A por Dobra vendosi të qëndroj ende te ky klub për tu rritur ende si lojtar.

 

Kujtojmë që,  Dobra kishte marë ftesë nga U21 i shqipërisë gjithashtu është në vëmëndjen edhe të trajnerit të Kombëtares A, Edy Reja.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco