Manchester City hyn në garën për talentin e Bayern Leverkusen, sfidë me pesë klube të mëdha

Manchester City hyn në garën për talentin e Bayern Leverkusen, sfidë me pesë klube të mëdha

23:34, 22/05/2020

Manchester City hyn zyrtarisht në garën për Kai Havertz.

Sipas asaj që raporton “The Sun”, drejtuesit e klubit anglez e kanë ndjekur prej kohësh futbollistin 20 vjeçarë dhe pritet që të çojnë në Gjermani skautët e klubit.

Mirëpo, për “Qytetarët” nuk do të jetë e lehtë, pasi Havertz ndiqet prej kohësh nga  Chelsea, Liverpool, Manchester United, Bayern Munich dhe Juventus. Kështu, në merkaton e ardhshme pritet të këtë një “luftë”, mes klubeve, për të firmosur me xhevahirin gjerman.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco