Bayern injoron krizën nga koronavirusi, në tentativa për të kryer blerjen 90 mln euro

Bayern injoron krizën nga koronavirusi, në tentativa për të kryer blerjen 90 mln euro

09:01, 09/04/2020

Bayern Munich është pretendentja favorite për të nënshkruar me talentin e Bayer Leverkusen, Kai Havertz.

Por pavarsisht krizës ekonomike për shkak të emergjencës së koronavirusit drejtuesit e “Aspirinave” nuk kanë ndërmend ta ulin vlerën e 20-vjeçarit i cili ka vlerën e 90 milionë eurove.

Nga krahu tjetër bavarezët po përpiqen të negociojnë me futbollistin dhe më pas të ulen në tavolinë me rivalët e tyre të Bundesligas.

Thuhet se për Havertz interesohen edhe klubet nga Premier League, si Chelsea apo Liverpool.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco