FOTO/ Koronavirusi i merr jetën ish-sportistit 35-vjeçar

FOTO/ Koronavirusi i merr jetën ish-sportistit 35-vjeçar

23:11, 08/04/2020

Një lajm i rëndë për botën e sportit të regbisë në Francë, duke qenë se ish-lojtari, Kristofe Pras, ka vdekur këtë të mërkurë në moshën 35-vjeçare.

Ai ka luajtur për skuadrën Kombëtare franceze të regbisë U-18 dhe shumicën e karrierës e pati në nivelin amator.

Image

Ishte Koronavirusi i tmerrshëm, që kohët e fundit po trondit mbarë botën me numrin e madh të të prekurve dhe viktimave, ai që i mori jetën francezit.

Ndërkohë lajmi u bë i ditur nga skuadra e FC Grenoble Rugby, e cila i përcolli ngushëllimet më të sinqerta gruas, 2 fëmijëve, familjes dhe të gjithë të dashurve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco