Ryan Giggs nuk zgjedh Ronaldon te 11 më të mirët që ka luajtur te Manchester United

Ryan Giggs nuk zgjedh Ronaldon te 11 më të mirët që ka luajtur te Manchester United

21:40, 07/04/2020

Ish-mesfushori i Manchester United për më shumë se 20 vjet, Ryan Giggs, ka habitur me zgjedhjen e tij për 11-shen më të mirë me të cilën ka luajtur te “Djajtë e Kuq”.

Lënia jashtë e mbrojtësit Nemanja Vidic as që vihet re kur mendon që uellsiani ka lënë jashtë formacionit yllin portugez, Cristiano Ronaldon, që ka fituar 5 herë "Topin e Artë".
46 vjeçari Gigs pati një karrierë tepër të gjatë dhe të suksesshme me Manchesterin, teksa ka luajtur 963 ndeshje dhe ka fituar 25 trofe.

Skuadra e zgjedhur nga Ryan Giggs është: Rooney, Solskjaer, Beckham, Scholes, But, Keane; Irwin, Silvestre, Ferdinand, Neville, Schmeichel.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco