Chelsea nuk njeh krizë, gati të paguajë 80 milion euro për Coutinhon

Chelsea nuk njeh krizë, gati të paguajë 80 milion euro për Coutinhon

22:51, 06/04/2020

Chelsea del hapur, duke zbuluar se po tenton me të gjitha mënyrat për të vendosur duart mbi kartonin e Philippe Coutinhos. 

Mesfushori brazilian, aktualisht luan në formë huazimi te Bayern Munich, por gjermanët nuk kanë ndërmend ta blejnë kartonin e tij, me Barcelonën që duhet të gjejë një tjetër klub për të shitur 27-vjeçarin. 

Chelsea i ka ofruar Barçës 80 milionë euro, një shifër që duket shumë e lartë në këtë kohe krize ekonomike për shkak të Koronavirusit, por e ulët lidhur me 120 milionë eurot që Bayerni duhet t’i paguante skuadrës blaugrana për të blerë kartonin e Coutinhos. 

Fillimisht kur të përfundojë ky sezon, Coutinho do të kthehet te Barcelona, ndërsa më pas nëse arrihet akordi me Chelsean ai mund të marrë rrugën drejt Premier League, duke u rikthyer në një kampionat ku ka lënë shenjë me fanellën e Liverpoolit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco