Bayern Munchen përgatit rinovimin e kontratës me Thomas Muller

Bayern Munchen përgatit rinovimin e kontratës me Thomas Muller

20:06, 06/04/2020

Bayern Munchen ka përgatitur rinovimin e kontratës për një nga lojtarët më të vjetër dhe më të rëndësishëm që ka në skuadër. 

Bëhet fjalë për Thomas Muller, i cili gjatë gjithë karrierës së tij ka mbajtur veshur vetëm fanellën e skuadrës bavareze. 

30-vjeçari ka shënuar deri tani 195 gola në 521 ndeshje me Bayernin, ndërkohë që kontrata e tij aktuale me kampionët e Gjermanisë skadon në verën e vitit 2021. 

Në marrëveshjen e re që do të firmosë me Bayernin, Muller do të rinovojë edhe për 2 vite të tjera, duke e zgjatur bashkëpunimin deri në verën e vitit 2023.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco