Regjistrohet rasti i parë me Koronavirus në Serie B

Regjistrohet rasti i parë me Koronavirus në Serie B

19:28, 06/04/2020

Është regjistruar rasti i parë me Koronavirus në Serie B të Italisë.

Mesfushori i Venezias, Antonio Junior Vacca, ka rezultuar pozitiv në testin ndaj Koronavirusit.

Venezia ka njoftuar përmes një komunikate se lojtari i skuadrës po qëndron në izolim dhe se shëndeti i tij po përmirësohet.

29-vjeçari ka regjistruar 9 paraqitje për Venezian në këtë sezon të Serie B para se kampionati të pezullohej.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco