ZYRTARE: Shkarkohet trajneri i përfaqësueses së njohur, koronavirusi bëhet shkak!

ZYRTARE: Shkarkohet trajneri i përfaqësueses së njohur, koronavirusi bëhet shkak!

23:04, 04/04/2020

Mik Mekarti nuk do të jetë më trajner i përfaqësueses së Irlandës.

Lajmi është konfirmuar nga Federata irlandeze e cila thekson që ky largim vjen si pasojë e ndërprerjes së aktiviteteve futbollistike ndërkombëtare prej koronavirusit.

Teknikut MekArti i skadonte kontrata në 31 korrik të këtij viti kur pritej të organizohej kampionati europian, i cili u shty nga UEFA për vitin e ardhshëm.

Gjithashtu Irlanda ka njoftuar edhe trajnerin e ri, Stefën Keni.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco