Ceferi kërcënon Belgjikën: Rrezikojnë të mos marrin pjesë në kompeticionet europiane

Ceferi kërcënon Belgjikën: Rrezikojnë të mos marrin pjesë në kompeticionet europiane

22:09, 03/04/2020

UEFA nuk është e kënaqur me vendimin e Belgjikës për të anuluar sezonin.

Superliga e Belge dje vendosi që t’i jap fund sezonit, duke shpallur edhe kampionin (Clube Brugge).

Mirëpo në një intervistë të dhënë për ZDF,  presidenti i qeverisë më të lartë të futbollit europian, Alexander Ceferin, ka përsëritur kërcënimin se rrezikohej mospjesëmarrja e klubeve belge në Europë në edicionin e ardhshëm.

“Nuk e mendoj se është lëvizja e duhur. Solidariteti nuk është një rrugë me një drejtim, nuk mund të kërkosh ndihmë e pastaj të vendosësh vetë çfarë është më e mira për ne. Belgjika, si dhe të gjitha vendet e tjera që po mendojnë të mos mbyllin kampionatet, rrezikojnë të mos marrin pjesë në kompeticionet europiane në sezonin e ardhshëm. Këtë duhet ta dinë mirë”, ishte kërcënimi i tij i hapur.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

FILANTROPI DT. 4 Prill 202004/04/2020 00:11

Me qëndrimin kërcënues që mbajti sot ndaj Federatës Belge të futbollit, e cila për shkak të Pandemisë së COVI-19 e shpalli të përfunduar kamionatin e futbollit ,Presidenti i UEFAs Alexandër Ceferin është "kryepalaçio" i këtij institucjoni prestigjos të Futbollit Europjan. I etur për të mbushur arkën e UEFAs ai po ju bën presion Federatave të shteteve që pas 2 muajsh të zhvillojnë ndeshjet e mbetura.Pa marë parasysh gjëndjen shëndetsore të futbollitstëve. Ishte pikërisht ky njeri që ngulmoi fort për dënimin shumë të rëndë të skuadrës së Skënderbeut të Korçës. Ja këta janë personazhet e diskretituar të UEFAs si Platini, apo Blater dhe ja tani del në skenë Ceferin me një strategji të fshehtë dhe kërcënuese për të mbushur arkën e UEFAs..

FILANTROPI DT. 4 Prill 202004/04/2020 00:09

Me qëndrimin kërcënues që mbajti sot ndaj Federatës Belge të futbollit, e cila për shkak të Pandemisë së COVI-19 e shpalli të përfunduar kamionatin e futbollit ,Presidenti i UEFAs Alexandër Ceferin është "kryepalaçio" i këtij institucjoni prestigjos të Futbollit Europjan. I etur për të mbushur arkën e UEFAs ai po ju bën presion Federatave të shteteve që pas 2 muajsh të zhvillojnë ndeshjet e mbetura.Pa marë parasysh gjëndjen shëndetsore të futbollitstëve. Ishte pikërisht ky njeri që ngulmoi fort për dënimin shumë të rëndë të skuadrës së Skënderbeut të Korçës. Ja këta janë personazhet e diskretituar të UEFAs si Platini, apo Blater dhe ja tani del në skenë Ceferin me një strategji të fshehtë dhe kërcënuese për të mbushur arkën e UEFAs..

Shto koment

Denonco