Messi bën deklaratën publike për çështjen e pagave: Do kemi 70% ulje

Messi bën deklaratën publike për çështjen e pagave: Do kemi 70% ulje

14:12, 30/03/2020

Prej kohësh qarkullonin lajme se Barcelona i kishte kërkuar lojtarëve një ulje të pagave të tyre, për shkak të situatës së vështirë që klubi po kalon në anën financiare nga Kornavirusi.

Është rënë dakord, që lojtarëve t’iu ulet paga e tyre me 70%, teksa kjo është komunikuar nga vetë kapiteni i katalanasve Lionel Messi. 

Ky i fundit nëpërmjet një deklarate publike, ka njoftuar se do të ulin pagat e tyre me 70%, dhe do të japin një kontribut që punonjësit e klubit të marrin 100% të pagave.

“Është shkruar shumë dhe është folur shumë për ekipin e parë të Barcelonës në lidhje me pagat e lojtarëve gjatë kësaj periudhe të vështirë.

Para së gjithash, ne duam të sqarojmë se dëshira jonë ka qenë gjithmonë të zbatojmë një ulje të pagave që marrim, sepse ne e kuptojmë se kjo është një situatë e vështirë dhe jemi të parët që gjithmonë kemi ndihmuar klubin kur në është kërkuar. Përfshirë këtu shumë herë që ne e kemi bërë atë me dëshirën tonë.

Disa u përpoqën të shtojnë presion ndaj nesh për të bërë diçka që gjithmonë e dinim se do të bënim.

Nga ana jonë, njoftojmë do të kemi një ulje 70% të pagës sonë gjatë kësaj situate që po kalojmë, ne do të japim një kontribut në mënyrë që punonjësit e klubit të mund të marrin 100% të pagës së tyre për sa kohë që kjo zgjat situatë.

Nëse nuk kemi folur deri tani, kjo është për shkak se përparësia për ne ishte gjetja e zgjidhjeve që ishin të vërteta për të ndihmuar klubin, por edhe ata që do të preken më shumë nga kjo situatë.

Ne nuk duam të largohemi nga ju pa dërguar një përshëndetje dhe inkurajim të dashur dhe të gjithë që po përjetojnë momente kaq të vështira, si dhe për të gjithë ata që me durim presin fundin e kësaj krize në shtëpi. Do të dalim nga kjo shumë shpejt dhe të gjithë do ta bëjmë së bashku”, shkruan Messi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco