Ronaldo nuk e harron vendlindjen e tij, shikoni gjestin që ka bërë së fundmi

Ronaldo nuk e harron vendlindjen e tij, shikoni gjestin që ka bërë së fundmi

09:23, 29/03/2020

Cristiano Ronaldo vazhdon me veprime bujare në luftën ndaj pandemisë së koronavirusit.

Pas ndihmës për spitalet në Portugali, me pajisje të cilat përdoren për shpëtimin e jetëve (së bashku me agjentin e tij). Fitusi i “Pesë Topave të Artë” këtë here vendosi  të dhurojë pesë apartë për frymëmarrje artificiale për rajonin e Madeiras, vendi i tij i lindjes.

Sipas të përditshmes sportive portugeze A Bola , bisedimiet midis lojtarit të Juventus dhe autoriteteve shëndetësore janë bërë dhe tashmë proçedurat po vazhdojnë normalisht.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco