Portieri i Manchester United dhuron 300 mijë euro për shërbimin mjekësor të Madridit

Portieri i Manchester United dhuron 300 mijë euro për shërbimin mjekësor të Madridit

23:43, 26/03/2020

Portieri i Spanjës dhe Manchester United, David De Gea, ka dhuruar personalisht 300 mijë euro donacione për shërbimin mjekësor të Madridit për të përballuar situatën e vështirë të krijuar nga pandemia e koronavirusit.

Këtë donacion De Gea e kishte bërë në mënyrë anonime, por kryebashkiakja e Madridit, Izabel Diaz Ajozo, zbuloi se 29-vjeçari ka kontribuar për ndihmën e shërbimt mjekësor të kryeqytetit spanjoll për të ndihmuar të gjithë personat e infektuar me Koronavirus.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco