FOTO/ Gjest për t'u duartrokitur - Angel Correa rruan koken në solidaritet me nënën e tij

FOTO/ Gjest për t'u duartrokitur - Angel Correa rruan koken në solidaritet me nënën e tij

19:16, 26/03/2020

Futbollisti i Atletico Madrid, Angle Correa ka bërë një gjest mjaft të bukur.

25 vjeçari ka qethur kokën në solidaritet me nënën e tij, Macela, që vuan nga një sëmundje e rëndë.

Correa postoi në faqen e tij në Instagram një foto, ku shihej përkrah nënës.

Argjentinasi përkrah fotos kishte postuar dhe një mesazh, ku shprehej se armiku mund ta prek trupin tënd, por nuk mund ta prek dot shpirtin tënd.

“ Nuk ka armëpushim me armikun tuaj në fushën e betejës.  Ai mund të preki trupin tuaj, por shpirti juaj është i paprekshëm edhe pse ai e shqyen mishin tuaj, besimi juaj është i pathyeshëm”.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco