E zbulojnë mediat në Itali, Ibrahimovic në fund të sezonit ‘var këpucët në gozhdë’

E zbulojnë mediat në Itali, Ibrahimovic në fund të sezonit ‘var këpucët në gozhdë’

12:05, 26/03/2020

Zlatan Ibrahimovic është në muajt e fundit të karrierës.

Sulmuesi suedez nuk do të rinovojë me Rosonerët dhe ka shumë mundësi do të tërhiqet përfundimisht nga futbolli.

Siç shkruan e përditshmja italiane “Gazzetta dello Sport”, Ibrahimovic mund të ndërmarrë një drejtim tjetër në karrierën e tij: atë të trajnerit dhe kush më mirë se Mino  Raiola mund të bëjë rolin e mësuesit.

Në këtë mënyrë Ibrahimovic mund të qëndrojë i lidhur me botën e futbollit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco