Koronavirusi/ Xhaka tregon situatën në Londër: Nuk mund të dalësh nga shtëpia kot!

Koronavirusi/ Xhaka tregon situatën në Londër: Nuk mund të dalësh nga shtëpia kot!

10:05, 26/03/2020

Granit Xhaka ka folur situatën në Londër për shkak të koronavirusit.

Në një postim  në rrjetet sociale, futbollisti shqiptar i Arsenalit tregon se si po e kalon kohën në karantinë.

Xhaka thotë se autoritetet kanë marrë masa parandaluese pasi nuk mund të dalësh nga shtëpia nëse nuk ke ndonjë nevojë specifike.

“Tani . Ka një orar lëvizjeje. Parqet e lojërave, fushat sportive, parqet dhe të gjitha dyqanet duhet të mbyllen. Ne dalim nga shtëpia vetëm kur është absolutisht e nevojshme dhe kur jemi në shtëpi kalojmë kohën bashkë! Familja ime më jep shumë forcë. Ne argëtohemi së bashku dhe përpiqemi t’ia kalojmë sa më mirë. Si po e kaloni ju kohën?”, ka shkruar futbollisti pranë postimit në Instagram.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco