Mourinho do Strakoshën dhe Milinkovic Savic te Tottenhami

Mourinho do Strakoshën dhe Milinkovic Savic te Tottenhami

23:43, 25/03/2020

Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho, ka piketuar dy futbollistët e Lazios, mesfushorin serb Sergei-Milinkovic Savic dhe portierin e Shqipërisë, Thomas Strakoshën.

 “Calciomercato” raporton nëpërmjet “Tuttosport” se tekniku portugez po mendon të përforcojë skuadrën e tij për sezonin e ardhshëm me dy futbollistët e dalluar të Lazios. 

Bardhekaltrit kryen një sezon mjaft mbresëlënës deri në momentin kur kampionati italian u ndërpre për shkak të përhapjes së Koronavirusit.

Nëse në rastin e Strakoshës, Tottenhami do ta kishte më të lehtë për ta blerë, në rastin e Savic zgjidhja duket shumë e vështirë pasi lojtari serb kërkohet nga Juventusi dhe Real Madridi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco