Nuk pranon të paguajë klauzolën, Barça sakrifikon 5 lojtarë për të ‘rrëmbyer’ Lautaro

Nuk pranon të paguajë klauzolën, Barça sakrifikon 5 lojtarë për të ‘rrëmbyer’ Lautaro

12:46, 25/03/2020

Barcelona është e gatshme të bëjë çmendurinë vetëm të nënshkruajë me Lautaro Martinez.

Sulmuesi argjentinas i Interit është kthyer në një fiksim për klubin blaugrana që është në kërkim të pasuesit të Luis Suarez, dhe pavarsisht emergjencës nga koronavirusi, Barça nuk heq vëmendjen nga merkato.

Blaugranat nuk dëshirojnë të paguajnë 111 milionë eurot e klauzolës së largimit të futbollistit nga Interi dhe për të ulur shifrën propozon të “dhurojë” 5 lojtarë.

Bëhet fjalë për Semedo, Alena, Tobido, Arthur e Vidal dhe tashmë duhet të përgjigjet klubi zikaltër.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco