Messi apo Ronaldo? Pele jep emrin: Iu tregoj futbollistin më të mirë në botë!

Messi apo Ronaldo? Pele jep emrin: Iu tregoj futbollistin më të mirë në botë!

11:29, 25/03/2020

Legjenda e futbollit brazilian, Pele ka pohuar se Cristiano Ronaldo është më i mirë se Lionel Messi.

79-vjeçari, i cili mban rekordin “Guinness” si golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave, nuk mendon se duhet harruar Leo Messi, shkruan tabloidi britanik “The SUN”, raporton SYRI.net.

Pele thotë se CR7-ta është momentalisht më i miri në botë për shkak të qëndrueshmërisë.

"Sot lojtari më i mirë në botë është Cristiano Ronaldo”, tha fillimisht Pele gjatë një interviste për kanalin në YouTube “Pilhado”..

"Unë mendoj se ai është më i miri, sepse Ronaldo është më i qëndrueshëm, por ju nuk mund të harroni Lionel Messin, natyrisht, por ai nuk është një sulmues", përfundoi Pele.

/ SYRI.net / O .M / 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco