Vdes ish-portieri spanjoll/ Pësoi infarkt, por ishte edhe me Koronavirus

Vdes ish-portieri spanjoll/ Pësoi infarkt, por ishte edhe me Koronavirus

21:41, 23/03/2020

Ish-portieri dhe ish-trajneri spanjoll, Benito Hoane, humbi jetën në moshën 84-vjeçare. 

Mediat iberike shkruajnë se 84-vjeçari kishte pësuar infarkt dhe infektimi me COVID-19 i përshpejtoi vdekjen.

Lajmi ka hidhëruar klubin e tij, Espanjoli, si dhe të gjithë futbollin spanjoll. 

Image

Ai luajti si portier në vitet ’60-’70 me Espanjolin dhe Deportivo La Korunjën. 

Ndërsa drejtoi si trajner shumë ekipe spanjolle si: Deportivo La Korunjën, Real Majorkën, Salamankën, Herkulesin etj. 
Ai u tërhoq përfundimisht nga futbolli në vitin 1992.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco