VIDEO/ Shihni golin qesharak të Lukakut

VIDEO/ Shihni golin qesharak të Lukakut

23:43, 27/02/2020

Që prej mbërritjes së tij te Inter, Romelu Luaku, ka zhvilluar paraqitje të shkëlqyera me fanellën e italianëve. Belgu ishte protagonist dhe në fitoren e sotme 2-1 të Interit ndaj Ludogorets. Sulmuesi arriti të shënonte golin e dytë për zikaltërit.

Ndeshja e parë u mbyll në shifrat 0-2 dhe ekipi i Contes ka kaluar më tej.

Në minutën e fundit të pjesës së parë, sulmuesi belg ka goditur në portën kundërshtare e ka grushtuar e teksa ishte në rrëzim e sipër, sërish arrin tê kordinohet për të gjetur rrjetën. Nëse ky gol do tê ishte shënuar ndaj një rivali më të madh do tê bënte më tepër jehonê, por mbetet një përgjigje për të gjithë kritikët. 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco