VIDEO/ ‘Dramë’ në Londër, ky gol i Olimpiakosit eliminon Arsenalin nga Europa League

VIDEO/ ‘Dramë’ në Londër, ky gol i Olimpiakosit eliminon Arsenalin nga Europa League

23:35, 27/02/2020

Arsenali shihej si një nga pretendentët për të fituar Europa League, por eliminohet që në raundin e 1/16-ave, shkruan Syri.net.

Pasi kishte fituar ndeshjen e parë në Greqi, humbet në “Emirates” kundër Olimpiakosit me rezultatin 2-1.

Koha e rregullt përfundoi me fitoren e grekëve 1-0 dhe takimi shkoi në shtesë.

Anglezët shënuan me Aubameyang për 1-1, por shtangen në minutën e 120-të nga El Arabi, i cili me këtë gol kualifikon Olimpiakosin në 1/8-at.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco