FOTO/ Lyon – Juventus, nota befasuese e Ronaldos

FOTO/ Lyon – Juventus, nota befasuese e Ronaldos

23:22, 26/02/2020

Ka përfunduar ndeshja mes Lyon dhe Juventus, e vlefshme për fazën e 1/8-ave në Champions League.

Francezët befasuan bardhezinjtë, duke i mposhtur me rezultatin minimal 1-0.

Autor i golit të vetëm në këtë sfidë ishte mesfushori Lucas Tousart. 22 vjeçari realizoi pas një aksioni të bukur nga ana e skuadrës së tij.

Image

Tashmë gjithçka ka mbetur në ndeshjen e kthimit, me Juventusin që do të tentojë përmbysjen.

Tuasart, i cili shënoi golin për Lyon u vlerësua dhe me notën më të lartë 8.2, ndërsa Ronaldo i bardhezinjëve u vlerësua me notën më të dobët 6.0.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

FILANTROPI DT. 25 shkurt 2020 26/02/2020 23:39

Pamë një Juventus me një lojë nga më të dobtat, me skema të Sarit të dështuara ashtu si dhe në ndeshje të tjera . Prandaj edhe Ronaldo u vlersua me notën më të dobët. Një ekip me yje të luajë në atë mënyrë dotë thotë se shumë shpejt ka për tu eleminuar nga Çampions Ligë....

Shto koment

Denonco