FOTO/ Shihni si funksionoi skema e Gatussos për të ndalur Messin

FOTO/ Shihni si funksionoi skema e Gatussos për të ndalur Messin

16:48, 26/02/2020

Barcelona nuk shkojë më shumë se një barazim 1-1 në ndeshjen e zhvilluar ndaj Napolit në transfertë, sfidë e vlefshme për 1/8-tat e Champions League.

Katalanasit e kishin të pamundur të depërtonin në zonën e italianëve pasi mbrojtja e Napolit ishte vendosur shumë mirë.

Genaro Gatusso kishte llogaritur gjithçka siç duhet, ku falë skemave të tij arriti të bllokonte lojtarin më të mirë të blaugranëve, Lionel Messin.

Në fotot e më poshtme mund të shihnin se si mbrojtja e Napolit arrin të ndal fituesin e “Gjashtë Topave të Artë”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco