U turpërua nga Bayerni, Lampard befason me këtë deklaratë pas ndeshjes!

U turpërua nga Bayerni, Lampard befason me këtë deklaratë pas ndeshjes!

08:34, 26/02/2020

Frank Lampard ka folur i zhgënjyer pas humbjes turpëruese 0-3 nga Bayern Munich në “Stamford Bridge”.

Trajneri i Chelseas përgëzoi kundërshtarin për fitoren e arritur në Londër, madje nënvizoi që skuadra e tij duhet të marrë shembull për të arritur në të njëjtin nivel.

Gjithashtu Lampard befasoi duke deklaruar se ishte i vetëdijshëm për atë që e priste në përballjen ndaj bavarezëve.

“Ky është futbolli në këtë nivel”, ka deklaruar Lampard pas ndeshjes.

“Bayern Munich ka qenë fantastik, ata janë një ekip më të vërtetë i fortë. Unë kam qenë i vetëdijshëm për këtë që na priste.

“Një mësim i mirë për ne, një realitet i niveleve ku ne duam të arrijmë. Ky është futbolli i Champions Leagues”, përfundoi ish-mesfushori legjendar i Chelseas.

“Blutë” janë pothuajse të eliminuar nga faza e 1/16-ave në kompeticionin më të rëndësishëm europian në rang klubesh.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco