E zbulojnë nga Spanja, Reali ka rinovuar kontratën me sulmuesin

E zbulojnë nga Spanja, Reali ka rinovuar kontratën me sulmuesin

22:37, 21/02/2020

Real Madrid do vazhdojĂ« t’i besojĂ« Karim Benzema tĂ« paktĂ«n deri nĂ« vitin 2022. Sipas AS, madrilenĂ«t dhe sulmuesi kanĂ« gjetur gjuhĂ«n e pĂ«rbashkĂ«t dhe francezi ka hedhur firmĂ«n mbi tĂ« bardhĂ«. MegjithatĂ«, zyrtarizimi do tĂ« vijĂ« vetĂ«m nĂ« fund tĂ« sezonit.

Kontrata aktuale e sulmuesit skadonte nĂ« vitin 2021, ndĂ«rsa Benzema Ă«shtĂ« pjesĂ« e “galaktikĂ«ve” prej vitit 2009 dhe ka udhĂ«hequr sulmin me sukses duke u shndĂ«rruar nĂ« njĂ« prej golashĂ«nuesve mĂ« tĂ« mirĂ« nĂ« historinĂ« e Real Madrid.

32-vjeçari është i preferuari i Zinedin Zidan edhe për shkak të sakrificës, pasi Benzema në shumë momente vihet në dispozicion të skuadrës duke shërbyer asiste. Kështu, lidhja mes francezit dhe klubit spanjoll do të vazhdojë ende në kërkim të sukseseve të radhës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco