Skandali/ Pezullohet nga detyra ‘krahu i djathtë’ i presidentit tĂ« BarcelonĂ«s, Bartomeu

Skandali/ Pezullohet nga detyra ‘krahu i djathtë’ i presidentit tĂ« BarcelonĂ«s, Bartomeu

21:48, 21/02/2020

Presidenti i Barcelonës, Bartomeu është takuar në mënyrë urgjente me drejtuesit e tjerë të klubit për të analizuar gjithçka po ndodh në orët e fundit me klubin katalanas.

NjĂ« pjesĂ« e Bordit tĂ« DrejtorĂ«ve tĂ« Barcelona kanĂ« kĂ«rkuar dorĂ«heqjen e Josep Maria Bartomeut. KĂ«shtu shkruan 'Mundo Deportivo ’, duke shtuar se kjo pritet tĂ« ndodhĂ« me njĂ« marrĂ«veshje nĂ« fund tĂ« sezonit por jo shumĂ« anĂ«tarĂ« tĂ« klubit pajtohen me kĂ«tĂ« ide.

Emili Rousaud - nënkryetar institucional, Jordi Cardoner - gjithashtu nënkryetar, me një marrëdhënie të mirë me tifozët  dhe, sipas 'AS', Maria Teixidor - drejtoreshë përgjegjëse për futbollin e grave janë pro idesë për shkarkimin e Josep Maria Bartomeut.

Por Bordi i BarcelonĂ«s ka marrĂ« njĂ« tjetĂ«r vendim duke pezulluar nga detyra krahun e djathtĂ« tĂ« presidentit, Bartomeu, Jaume Masferrer, shkruan “Mundo Deportivo”, raporton SYRI.net.

Mes rezultateve zhgënjyese, tensioneve mes futbollistëve dhe drejtuesve, zërave për një largim të mundshëm të Leo Messit, një tjetër skandal ka përfshirë kampin blaugrana prej dy ditësh.

“Cadena Ser” zbuloi se Barcelona ka financuar kompaninĂ« “I3 Ventures” pĂ«r tĂ« pasur njĂ« fushatĂ« nĂ« rrjetet sociale kundĂ«r simboleve tĂ« BarcelonĂ«s si Mesi, Ksavi, Pike apo Guardiola dhe pĂ«r tĂ« lartĂ«suar figurĂ«n e Bartomeut. Takimi u zhvillua nĂ« njĂ« restorant dhe palĂ«t diskutuan ashpĂ«r pĂ«r mĂ«nyrĂ«n se si po menaxhohet klubi nĂ« kĂ«to momente tĂ« vĂ«shtira.

Kujtojmë që dy ditë më para dha dorëheqjen drejtoresha e financave te Barcelona, Monserat Font. / SYRI.net / O.M

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco