FOTO/ Dortmund – PSG, ja nota e Haaland

FOTO/ Dortmund – PSG, ja nota e Haaland

23:28, 18/02/2020

Në “Signal Iduna Parc” u luajt sfida mes Dortmund dhe Paris Saint Germain, e vlefshme për fazën e 1/8 në Champions League.

Verdhezinjtë arritën të fitojnë me rezultatin 2-1 ndaj francezëve, duke hedhur një hap të sigurt në kalimin e turit.

Image

Talenti norvegjez, Erling Haaland do të shënonte të dy golat për skuadrën e Dortmund, ndërsa golin e vetëm për parisienët e realizoi, Neymar.

Në tabelën e mëposhtme mund të shihni notat e lojtarëve të të dy ekipeve, ku më i vlerësuari ishte pikërisht, Haaland me 8.3, ndërsa më i dobëti ishte portieri i PSG-s, Keylor Navas.

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco