VIDEO/ Dy gola për 120 sekonda në Dortmund - PSG, Haaland po çmend Europën!

VIDEO/ Dy gola për 120 sekonda në Dortmund - PSG, Haaland po çmend Europën!

22:39, 18/02/2020

Ndeshje spektakolare po zhvillohet në “Signal Iduna Park”

Fillimisht në minutën e 75’ ishte Neymar ai i cili barazoi rezultatin në 1-1, duke shënuar me portën e boshatisur, shkruan SYRI.net.

Ndërsa vetëm pas 120 sekondash verdhezinjtë zhvilluan një kundërsulm “vrastar” duke kaluar sërish në avantazh, 2-1.

Ishte talenti 19-vjeçar, Erling Braut Haaland i cili shkund rrjetën duke realizuar supergol nga distanca.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco