Mbyllen pjesët e para në Champions, Atletico po mposht Liverpoolin

Mbyllen pjesët e para në Champions, Atletico po mposht Liverpoolin

21:48, 18/02/2020

Kanë përfunduar pjesët e para në dy sfidat e 1/8-ave në Champions League.

Atletico Madrid po fiton 1-0 ndaj Liverpoolit në stadiumin “Wanda Metropolitano”, shkruan SYRI.net.

Golin e vetëm për vendasit e realizoi mbrojtësi Saul (4'), i cili shfrytëzoi në maksimum një pakujdesi në mbrojtjen kundërshtare dhe më pas dërgon topin në rrjetë.


Dortmund 0 - 0 Paris SG

Ndërsa në krahun tjetër, është mbyllur “paqe” fraksioni i parë i lojës ndërmjet Dortmundit dhe PSG-së.

Pavarësisht rasteve të shumta, të dy skuadrat nuk kanë arritur të zhbllokojnë rezultatin në “Signal Iduna Park".

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco