VIDEO/ Gjest anti-sportiv, Maguire qëllon me shkelmë mes këmbëve kundërshtarin e tij!

VIDEO/ Gjest anti-sportiv, Maguire qëllon me shkelmë mes këmbëve kundërshtarin e tij!

23:17, 17/02/2020

Manchester United ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në përballjen ndaj Chelseas.

Në ndeshjen që u zhvillua në “Stamford Bridge”, “Djajtë e Kuq” mposhtën 2-0 londinezët e drejtuar nga Frenk Lampard në ndeshjen e javës së 26-të në Premier League.

Ndeshja ishte shumë e tensionuar, me plot shtatë kartona të verdhë të ndarë nga gjyqtari kryesor, shkruan SYRI.net.

Por kjo ndeshje mund të kishte përfunduar keq për futbollistin e Chelseas, Batshuayi i cili mori një goditje të rëndë në testikuj pas një dueli me Maguire.

Siç mund të shihni në pamjet më poshtë “ylli” i Manchester United kryen me qëllim një gjest antisportiv duke qëlluar me shkelmë kundërshtarin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco