VIDEO/ Ky qen do t’ju bëjë të qeshni, futet në fushë dhe u merr topin lojtarëve

VIDEO/ Ky qen do t’ju bëjë të qeshni, futet në fushë dhe u merr topin lojtarëve

12:43, 17/02/2020

Show në një ndeshje të Ligës së Dytë në Turqi. Takimi Karagumruk-Giresunspor është ndërprerë për disa minuta dhe arsyeja është e çuditshme.

Një qen ka hyrë në fushë dhe e donte topin për vete.

Lojtarët mundohen ta largojnë, duke i nxjerrë një top jashtë fushe.

Qeni largohet dhe rikthehet sërish me topin të vendosur mes dhëmbëve.

Loja duhet të rifillonte dhe kapiteni i skuadrës vendase detyrohet ta marrë në krahë dhe ta nxjerrë jashtë.

U mendua se gjithçka u zgjidh, por jo. Qeni sërish vërshoi në fushë dhe objektivi i tij ishte topi, të cilin e mori sërish në zotërim.

Me përpjekjen e dytë qenin e larguan dhe më pas loja rinisi normalisht.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco