VIDEO/ Bie pa ndjenja në fushë, 2 ambulanca futen për t’i shpëtuar jetën

VIDEO/ Bie pa ndjenja në fushë, 2 ambulanca futen për t’i shpëtuar jetën

10:11, 17/02/2020

Panik në një ndeshje të kampionatit rumun të futbollit mes Dinamo Bucuresti dhe FC FCSB.

Futbollisti i Dinamos, Slavko Perovic, mori një goditje dhe ra në tokë pa ndjenja, duke shkaktuar panik te të gjithë të pranishmit.

Stafi mjekësor i të dy ekipeve dhe dy ambulanca u futën shpejt në fushë, për ta parandaluar më të keqen.

Gjatë marrjes së ndihmës së parë mjekësore, Slavko Perovic u përmend dhe më pas është dërgua menjëherë për në spital, teksa raportohet së fundmi se gjendja e tij duket e përmirësuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco