VIDEO/ Lojtari i Celta Vigos bën këtë ndërhyrje për ‘karton’ ndaj Zinedine Zidane

VIDEO/ Lojtari i Celta Vigos bën këtë ndërhyrje për ‘karton’ ndaj Zinedine Zidane

09:24, 17/02/2020

Zinedine Zidane e ka pësuar keq në takimin ndërmjet Real Madridit dhe Celta Vigos, i cili përfundoi në barazim 2-2.

Përveçse ekipi i tij dështoi të marrë tri pikët, edhe në aspektin personal ishte një mbrëmje për t’u harruar për Zidane.

Qendërmbrojtësi i skuadrës së Celta Vigos, Joseph Aidoo, në një moment gjatë pjesës së dytë ndërhyri pa dashje ndaj teknikut francez, që ndodhej afër vijës së rivënies anësore.

Madje, Zidane pësoi goditje në fytyrë, që mund të shihet edhe në pamjet e videos më poshtë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco