Arsenali rikthehet te fitorja në Premierligë

Arsenali rikthehet te fitorja në Premierligë

19:42, 16/02/2020

Arsenali ka marrë një fitore me rezultatin 4-0 ndaj Njukasëllit në shtëpi, duke u rikthyer më në fund te sukseset.

“Topçinjtë” pjesën e parë e mbyllën në një barazim 0-0, ndërsa në të dytën kanë hyrë me shumë vrull në fushë.

Në minutën e 54-t, Aubamejang ka gjetur rrugën e rrjetës dhe kaloi ekipin e tij në avantazh.

Tre minuta më vonë ishte Pepe ai që dyfishoi. Në minutat 90-të dhe 95-të, Ozil e Lakazete e kthyen në festë ndeshjen e sotme ndaj Njukasëllit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco