VIDEO/ Ter Stegen bën pritjen heroike, ja arsyeja përse është më i miri në botë!

VIDEO/ Ter Stegen bën pritjen heroike, ja arsyeja përse është më i miri në botë!

23:10, 15/02/2020

Marc-Andre ter Stegen është padyshim njëri ndër portierët më të mirët në botë.

Gjermani këtë e dëshmoi edhe në ndeshjen që Barcelona e fitoi 2-1 ndaj Getafes në La Liga.

Kur kishin mbetur edhe 15 minuta lojë në “Camp Nou”,  portieri gjerman bëri një pritje të mrekullueshme, duke e larguar topin nga vija fatale.

Jaime Mata bëri një gjuajte të rrezikshme, ndërsa 27-vjeçari arriti ta neutralizonte duke mos lejuar kundërshtarin të barazonte rezultatin.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco