UEFA përjashton për 2 sezone Manchester City-n nga kompeticionet europiane

UEFA përjashton për 2 sezone Manchester City-n nga kompeticionet europiane

19:38, 14/02/2020

Manchester City dënohet nga UEFA me 2 sezone mospjesëmarrje në Kupat e Europës.

Shkak është FAIR-PLAY Financiar.

Ky është njoftimi më i fundit që vjen nga BBC dhe nga Euronews.com.

Gjithashtu, skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola gjobitet me 25 milion paundë.

Kampionët në fuqi të Anglisë kanë bërë të ditur se klubi do të apelojë vendimin në shkallën e parë të CAS-it.

Gjithashtu, vlen të theksohet se vendimi i UEFA-s ishte i pritshëm për zyrtarët e klubit të Manchester City-t.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco