Bonucci me kritika: Duhet të përmirësohemi, nuk mund të lejojmë Milanin të shënojë lehtë!

Bonucci me kritika: Duhet të përmirësohemi, nuk mund të lejojmë Milanin të shënojë lehtë!

10:57, 14/02/2020

Leonardo Bonucci nuk ishte aspak i kënaqur me Juventusin që barazoi në transfertë ndaj Milanit në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Italisë.

Kuqezinjtë kishin shumë më tepër mundësi shënimi në “San Siro” dhe kaluan të parët në avantazh me anë të Ante Rebic, por pasi Theo Hernandez u ndëshkua me të kuq, Cristiano Ronaldo konvertoi në gol një penallti në minutën e 90’ duke barazuar shifrat në 1-1.

 “Është e rëndësishme të shënoni një gol në transfertë, por një ekip si i yni nuk mund të jetë i lumtur të lejojë Milanin të kalojë në avantazh dhe ta vendosë lojën në dyshim”, ka thënë fillimisht Bonucci për Rai Sport.

 “Ne duhet të kthehemi në formë, të gjithë duhet të rriten dhe të bëjnë më shumë. Nuk ishte një paraqitje e keqe, por Milani bëri presion dhe në këtë moment duhet të bëjmë më shumë, sepse ajo që ne po bëjmë gjatë javës nuk është e mjaftueshme”.

“Ne jemi në garë në tri kompeticione, por sigurisht që duhet të përmirësojmë në mënyrën se si e lëvizim topin me ritëm, jo ??të përfshihemi në aftësi të pakuptimta, pasi kemi lojtarë që mund të ndryshojnë një lojë”, përfundoi mbrojtësi i Juventusit.

Ndeshja e kthimit gjysmëfinale do të luhet më 4 mars në “Allianz Stadium”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco