Real Madrid i kërkon Interit marrëveshje shkëmbimi, ofrohet Modriç për të ‘rrëmbyer’...

Real Madrid i kërkon Interit marrëveshje shkëmbimi, ofrohet Modriç për të ‘rrëmbyer’...

12:19, 13/02/2020

Real Madridi është shumë i interesuar ta arrijë një marrëveshje shkëmbimi me Interin, duke e ofruar Luka Modricin për Milan Skriniarin.

Mbrojtësi 25-vjeçar është bëri njëri prej qendërmbrojtësve më të mirë në Europë, pasi ka zhvilluar paraqitje sensacionale në dy sezonet e fundit me fanellën zikaltër.

Gjiganti spanjoll është i gatshëm ta ofrojë mesfushorin kroat në atë që do të ishte një marrëveshje shkëmbimi kokë me kokë për Skriniarin.

Përfaqësuesi sllovak ka qenë shtyllë e vërtetë e mbrojtës për zikaltrit që prej vitit 2017 kur u transferua nga Sampdoria .

Mesfushori kroat është 34 vjeç dhe ka vetëm edhe 18 muaj të mbetur në kontratën e tij me klubin madrilen.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco