Zbulohet shkaku i rrëzimit të helikopterit, zyrtari i policisë konfirmon...!

Zbulohet shkaku i rrëzimit të helikopterit, zyrtari i policisë konfirmon...!

14:54, 27/01/2020

Helikopteri me të cilin ishte duke udhëtuar Kobe Bryant kishte probleme gjatë fluturimit që shkaktoi më pas rrëzimin e tij në kodrën e Calabasas në Kaliforni.

Helikopteri me të cilin ishte duke udhëtuar dhe ku humbën jetën, Kobe Bryant, vajza e tij 13-vjeçare, Gianna dhe shtatë persona të tjerë ishte në bord.

Një zëdhënës i policisë së Los Angeles ka thënë për CNN se: “Helikopteri kishte shikueshmëri të dobët në atë moment për shkak të mjegullës dhe motit me re”.

Ai po ashtu ka shtuar se kushtet atmosferike nuk kishin plotësuar as minimumin e standardit për të fluturuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco