FOTO-VIDEO nga vendngjarja/ Ja si humbi jetën Kobe Bryant

FOTO-VIDEO nga vendngjarja/ Ja si humbi jetën Kobe Bryant

20:54, 26/01/2020

Një aksident ajror do t'i kushtonte jetën legjendës së NBA, Kobe Bryant.

Ish ylli i Los Angeles Lakers do të mbyllte sytë përgjithmonë ditën e sotme pas një incidenti fatal me helikopterin e tij privat.

Ngjarja fatale për të dhe për 4 pjesëtarë të tjerë të ekupiazhit të tij do të ndodhte në Kaliforni, raporton Syri.net.

Ndërkohë disa media ndërkombëtare kanë publikuar edhe momentet e aksidentit tragjik. 

Sipas mediave amerikane, bëhet fjalë për një helikopter The Sikorsky S-76, ndërsa shpërthimi ka qenë aq i fuqishëm sa edhe ndërhyrja e forcave të emergjencave ka qenë thuajse e pamundur. /Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco