Trajneri i Barçës gjen fajtorin e humbjes së parë!

Trajneri i Barçës gjen fajtorin e humbjes së parë!

23:35, 25/01/2020

Quique Setien është i zhgënjyer me humbjen 2-0 nga Valencia në “Mestalla”.

Trajneri i ri i Barcelonës u mundua të arsyetohet për humbjen e parë duke i “faturuar” gabimet lojtarëve.

“Ka disa gjëra që futbollistët ende nuk i interpretojnë siç duhet, ose ndoshta ne nuk ua kemi shpjeguar mirë”, u shpreh Setien.

“Ajo që pamë sot, nuk i ka pëlqyer askujt. Nuk ka munguar përqendrimi. Kam parë lojtarët e përkushtuar”.

“Ne jemi duke vlerësuar pozicionin e disa lojtarëve. Tjetër gjë është që lojtarët e kuptojnë atë në renditje dhe të tjerët kur e zhvendosni atë në fushë”.

“Luajtëm shumë keq në pjesën e parë, ka gjëra që nuk i kuptuam”, shtoi mes tjerash Setien.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco